הוד הכרמל מרכז חינוך - בי״ס למצוינות
דף הבית >> בי״ס למצוינות
 

הוד הכרמל בית חינוך למצויינות במדעים.
פרדיגמה חדשה בחינוך הישראלי.
מבטחים את האסטרטגיה הישראלית בתחום ההייטק.

הוד הכרמל הינו מתחם חינוכי ייחודי בשכונת דניה בחיפה, נוסד בשנת 1963 על ידי שלמה אלון (ז"ל) מורה לחינוך גופני ודבורה אלון, מורה למדעים. מתחם החינוך משתרע על שטח של 7.5 דונם של חורש טבעי ומדשאות ענק בו פועלים כיום 9 גני ילדים מגילאי חצי שנה ועד גן חובה הנותנים מענה ל-216 ילדים, ובקיץ קיטנות הנותנות מענה ל-100 ילדים מהארץ והעולם.

הוד הכרמל - מרכז חינוך יום לילדים המפעילה את המתחם הינה עמותה (מלכ"ר) אשר שמה לעצמה כיעד לתת לילדים "בית שני" ובו החינוך והטיפול הטובים ביותר ומצויינות אקדמית בתחום המדעים. פעילות העמותה מאפשרת בנוסף מענה להורים במאה ה-21 הן מבחינת שעות פעילות מורחבות המותאמות להורים עובדים, לוח חופשות מצומצם, ותמורה מקסימלית לשכר הלימוד.
 
עמותת הוד הכרמל מעוניינת להקים במתחם בית ספר ייחודי אשר מטרתו האקדמית מצוינות בתחום המדעים המדוייקים בדגש על מתמטיקה פיסיקה ומדעי המחשב ומטרתו החברתית אינטגרציה של ילדים ממסגרות חוץ ביתיות. בבית הספר יהיו כיתות קטנות ובהן כ-25 ילדים, מורים מקצועיים למדעים כבר מכיתה א', מעבדות מחשבים ומדעי החיים, תזונה מלאה ומסגרת חינוכית הפועלת ביום לימודים ארוך וכל השנה באופן המותאם לשוק העבודה והקריירה של הורי הילדים.
 
אנו מזהים במסגרות החינוכיות שאנו מפעילים כיום כי יש בישראל דור מדהים של ילדים בגיל הרך, בעלי אישיות נעימה ויכולות אנליטיות גבוהות מהממוצע, אם תינתן להם מסגרת חינוכית שתוכל לפתח את הפוטנציאל הגלום בהם נקצור בעוד עשור את הפירות וניצור את הדור הבא של אנשי המפתח באקדמיה, בהיי-טק, בתעשיה בצה"ל ובשירות הלאומי.
 
אנו מאמינים כי למידה והבנה אצל ילדים צריכה להתקיים קודם כל באמצעות חוויה, התנסות וביצוע ניסויים אבל גם באמצעות תרגול ופתרון בעיות, בחינות בעל פה ובכתב וביצוע פרוייקטים של יחידים וקבוצות קטנות.
 

בית הספר יהווה בנוסף לתשתית אקדמית מעולה גם מסגרת ערכית חינוכית, עם מערכת כללי התנהגות וערכים המחייבת את התלמידים, המורים וההורים, פיתוח עצמאות וכישורי חיים והכרות עם הארץ והמורשת היהודית באמצעות טיולים וסיורים.

הצטרפו אלינו

על מנת להקים את בית החינוך למצוינות במדעים אנו מחפשים שותפים לדרך המעוניינים לשפר את החינוך המדעי בישראל ויכולים לעזור בהקמת בית הספר.

 

הוד הכרמל - מעון וקיטנה לילדים, עמותת הוד הכרמל, מרכז חינוך יום לילדים, ער 580535540
כתובת: דניה 25 חיפה  |  נייד: 
054-6348152  |  משרד: 04-8253901